2019 yılının en iyi 10 kahve makinesinin karşılaştırması

Kahve, sudan sonra dünyada en çok tüketilen içecektir. Fransa’da 10 Fransız vatandaşından yaklaşık yedisi kahveyi sever ve günde en az bir fincan kahve tüketir. Yapılan İstatistikler hiçbir şekilde Fransızların yılda ortalama 5,9 kg kahve tükettiğini göstermez. Ancak bu başarı, gelenek haline gelen sadece bir heves ya da alışkanlık değildir. Kahvenin heyecan verici ve enerji verici faydalarına ek olarak, güçlü bir antioksidandır ve kanser ve diğer dejeneratif hastalıklar riskini azaltır.

Son zamanlarda hemen hemen tüm evlerde sabah kahvesini hazırlamak için bir kahve makinesinin olması normal bir hal aldı. Piyasada pek çok kahve makinası çeşidi var ve Üreticiler tarafından üretilen ürün sayfalarında kullanılan teknik özellik ve adres ile hangisinin daha iyi olduğunu anlamak her zaman kolay değildir. Bu sitede kahve makinenizi seçme önerimi ve makine testlerimi bulacaksınız, böylece size en uygun olan kahve makinasını kolayca seçecek ve sipariş edebileceksiniz.

En iyi 3 kahve makinesi

Kahve tutkum

Hakkımda daha fazla bilgiyi bu sitenin bölümünde bulabilirsiniz. Buradaki nokta ben değilim, tutkum: kahve! Bazıları yemek sırasında iyi bir şarabın tadını çıkarmayı sever, ben de yemekten sonra iyi bir kahveyi tercih ederim

Bu kahveye olan düşkünlüğüm ve hevesim, en iyi kahve aromalarını hissetmek için en iyi makineyi aramamı sebep oldu. Araştırmaya başladığımda pek bir şey bilmiyordum ve piyasadaki tüm farklı tip makineler arasında seçim yapmak konusunda kayboldum. Tüm markalar, makinelerinin en iyisi olduğunu ve henüz açıklamalarının peşinden gitmediklerini söylüyor. Birçok kahve makinesi en iyisidir. Evet, doğru okudunuz: birçok kahve makinesi en iyisidir, ancak çok kahve makinesi türü olduğu ve bu makinelerin birkaç ihtiyacı birden karşılayabileceği bilinmelidir. Ancak, gerçekten kaliteli kahve makineleri sunan markalar var. Delonghi, Bosch, Krups veya Philips gibi markalar dahil, sizi kahve makineleri konusunda yaptığım çeşitli testlerimi okumaya davet ediyorum. Ayrıca üretimi yapılan bu kahve makineleri son teknoloji makineler olduğu için biraz pahalıdır.

Ben öğrenciyken sadece tek seferde bir litre kahve hazırlayıp içebileceğim bir makine arıyordum, çünkü sadece bir kez kalkıp kahveyi hazırlamak, ödevime konsantre olabilmek, ödev süresince kahve içmek ve ihtiyaç duyduğumda kahvemin servise hazır olmasını isterdim. O zamanlar benim için en iyi makine rekor sürede bir litre kahve alabilen elektrikli bir kahve makinasıydı.

Çalışmalarıma paralel olarak evimin yakınında bulunan bir aperatifte garson olarak çalışmakta idim. Müşteriler sık sık aynı anda gelirlerdi ve iş yerinin sahibi yaz aylarında kahve makinesini değiştirmek zorunda kalırdı çünkü değerli kafeinli içeceğe yani kahveye susayan müşteriler tarafından baskına uğrardık. İş yeri sahibi aynı anda altı bardağa kadar kahve hazırlayabilecek bir espresso makinesini seçti ve satın aldı. Bu yüzden bu işletme için en iyi kahve makinesi, saatlerce çalışan aynı anda hızlı ve birkaç kez iyi espresso hazırlanmasına olanak veren bir makine oldu.

Bugün, tüm aromalarını hissetmek için, güzel bir kahvenin tadını her şeyin üstünde takdir ediyorum. Günümüzde ihtiyaçlarım için en iyi makine, öğütücülere sahip bir tahıl makinesidir, böylece kahve çekirdeklerimi seçiyorum ve böylece kahve aromasını hiç kaybetmiyor.

Bir kahve makinesinin karşılayabileceği tüm ihtiyaçlardan bahsetmedim, sadece karşılaştığım kahve makinelerinden bahsettim. Bütün bunları size anlatıyorum çünkü her zaman daha iyi makinelerin olduğunu ve sadece size ve ihtiyaçlarınıza bağlı olduğunu bilmeniz gerektiğini söylüyorum. Bu nedenle, makineyi almaya karar vermeden önce, makinenizin sizin için ne yapması gerektiği ve makine için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Bu yüzden kahve makinesi karşılaştırma rehberini sizin için hazırladım. Testlerimi size en iyi makinede ne zaman önerileceği gibi ekleyeceğim.

Test ettiğim en iyi yedi kahve makinesi

Krups Nespresso Pixie YY1201FD

Krups imzası ile piyasa sürülen Nespresso kapsül makinesi tam da bana uygun bir makine. Test ettiğim makinelerden, bu makine ile kapsül kahve makineleri konusundaki vizyonumu değiştirdim, bu makine mükemmel bir şekilde hız ve verimliliği bir araya getirmeyi başardı.

Bu makine Amazon’da satışa sunulmuş olan en popüler kapsül makinelerden biridir.

Bosch TAS2002 makinesini test ettikten sonra kahve kapsül makinelerinin kalitesi beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Bu testi yaptığım için pişman değilim, çünkü bu makine bana kapsüllerin gerçek tadını verdi. Kahve öğütücü ile öğütülen kahve makine öğütücü seviyesine ulaşmasa bile çok kabul edilebilir durumdadır. Kapsüllerin elde edilmesi de ayrıca oldukça zordur.

Bu cihaz piyasadaki satılan en ekonomik ürünlerden biridir, satın alması oldukça ucuzdur, bütçenizi çok etkilemez, ekstra bir bütçe ayırmadan istediğiniz zaman alabileceğiniz bir edere sahip ve çalıştırıldığında AAA enerji tüketimine sahip olduğu çok fazla elektrik tüketmez.

Bu makineyi gerçekten çok beğendim, her gün kullandığım eski bir modeldi ve satın aldıktan iki yıl sonra başka bir modele geçtiğimde bile hala çalışmakta idi.

Kullanımı çok basit ve çok iyi bir kahve makinesidir. Kahve öğütücü, kahve çekirdeğinizi bizzat kendinizin satın almanıza olanak sağlar ancak kahvenin gerçek aromasını kaybetmenize sebep olabilir. Ne yazık ki, bu makine ile süt de kullanarak daha ayrıntılı içecekler hazırlamak ve köpüklü bir kahve istiyorsanız hiç köpüklenme olmayacağını bilmelisiniz. Kahvede köpük sizin için olmazsa olmaz bir durum ise bu makinede kesinlikle köpük olmadığı için size göre bir makine değildir. Çünkü kahvede hiç köpük olmayacaktır. Bu kahve makinesinde 19 bar basınç mevcuttur. Ağırlığı 2800 gram ve 1260 vat elektrik gücüne sahiptir. Programlanabilir iki adet düğmesi vardır. Kullanılmış kapsül hazne kapasitesi on kapsül ve su hazne kapasitesi 0,7 litredir.

DeLonghi ESAM 3000 B

Bu makine kahve, espresso veya kapuçino üretmek için çekilmiş kahve kullanır. Öğütücü ile donatılmıştır ve kahve telvesi kabı ile bakımı oldukça kolaydır.

Kullanımı diğer kahve makinelerine göre biraz daha karmaşık olan bu makine, güçlü, hızlı ve bakımı da oldukça kolaydır.

Cihazın önündeki iki düğme sayesinde istenilen şekilde bir kahve hazırlamak mümkündür: Birincisi su ve diğer kullanılan kahve miktarını ayarlamaya izin verir. Makinede ayrıca, diğer içeceklerin hazırlanmasını mümkün kılan köpüren süt için bir ağızlık da vardır. espresso veya kapuçino üretmenin yanı sıra caffè latte ve latte macchiato ve bilumum bazı sütlü kahve çeşitlerini yapmanıza da olanak sağlar. Ayarlanabilir kahve öğütücüsü ile istediğiniz incelikte kahveyi öğütme olanağı sunar. Öğütücü sayesinde hem kahve çekirdeği hem de çekilmiş kahve kullanabilirsiniz.

Kahve miktarını ayarlayabileceğiniz gibi kahvenin sertliğini de ayarlama imkanına sahip olacaksınız. Elektronik ısı kontrol ve termostatı bulunmaktadır. Muslukları farklı boyuttaki fincanlar için ayarlanabilir ve aynı anda iki fincan kahve yapma şansınız olacak. Su haznesinin büyüklüğü 1,8 litredir. Otomatik kireç arındırma ve durulama özelliklerine sahiptir. Makinenin üstünde ayrıca fincan ısıtıcısı bulunmaktadır. Bu makine enerji tasarrufu, uyku modu ve otomatik kapanma özelliklerine sahiptir. Elektrik giriş gücü de 1350 vat olarak üretime sunulmuştur.

Amazon.co.uk fiyatını kontrol edin

Philips HD8650 / 01

Entegre öğütücüye sahip bu makine para için en iyi değerdir ve Amazon’daki en çok satan makinelerden biridir.

Bu makine, entegre değirmen giriş seviyesine sahip espresso makinelerinin iyi performansa sahip bir parçasıdır.

Entegre öğütücü ile kahve çekirdeğinizi seçersiniz. Bu, tüm aromaları koruyacak ve bu içeceğin orijinal tadına uygun şekilde geri getirecek bir kahve sunacaktır. Bu modelin seramik bıçakları kahveyi ısıtmadan öğütebilir ve tatları en mükemmel seviyeye kadar tutabilir.

Elektrik gücü 1400 vat olarak ayarlanmış bu makine bir litre su haznesine sahiptir. Aynı anda iki fincan kahve yapabilme imkanına sahiptir. Dahili öğütücüye sahip olmasından dolayı kahveyi çekirdek olarak koymanız gerekecektir. Ayarlanabilir öğütücü ayarlarına sahip bu kahve makinesi ne yazık ki dahili bir ekrana sahip değildir.

Amazon.co.uk fiyatını kontrol edin

Bosch TAS2002

Bosh TAS2002, sabahları insanların kahvaltısı için oldukça iyi bir makinedir. Çok pratik bir kullanıma sahip olan bu makine ile çok hızlı bir kahve yapar ve kullanımı da sizin için çok kolaydır.

Tassimo kapsüllerin sunulan içecek sayısı gibi avantajları olduğu gibi de dezavantajları da vardır. Kapsüller plastik olduğundan aromaları bozabilir veya değiştirebilirler, çünkü yüksek sıcaklıkta plastik ve suyun kombinasyonu hiçbir içecek ve yiyecek için iyi bir fikir değildir. Kahve tutkunlarını memnun etmeyecek küçük bir plastik tadı bu plastik kapsüllerden dolayı belli olacaktır.

Avantaj olarak tek bir düğmeye basarak kahve, caffe crema, Kapuçino, latte macchiato, espresso, sıcak çikolata ve Çay gibi bir birinden farklı on iki çeşit içecek hazırlayabilme özelliğine sahip olacaksınız. Bu makinede de diğer makineler gibi yüksek enerji tasarrufu mevcuttur. Ayrıca içeceklerin manuel olarak ayarlanması mümkün olacaktır. Aynı anda bir fincandan fazla kahve üretememek bir dezavantaj olarak görülebilir.

Amazon.co.uk fiyatını kontrol edin

Yeni ürün Özel kahve XXL

Krups Nespresso Vertuo YY2779FD

XXL kahve severler için yeni Nespresso kahve makinesi! ABD’de iki yıl pazarlanan en iyi satan makinedir. Bundan başka kullanım kolaylığı, kahvesinin uzunluğunu seçme özelliği ile birlikte diğer Nespresso makinelerinden ayırılır. Ayrıca, Fransa’da büyük bir fincan kremalı kahve ve narin aromaları sevenler için (18 ayar) özelliği ile geleceği oldukça parlak ve güvenli bir makinedir.

Krups Pixie’yi test ettikten sonra, bu makineyi 230 ml’lik bardağım için de XXL kahve yapabilen bir makineyi test etmek istedim. Eklenen kapsül formatına göre bu makine ile 3 boy farklı kahve yapabilirisiniz: Şu şekilde: espresso (40 ml), uzun (150 ml) veya XXL (230 ml). Tatların kahvenin büyüklüğü ne olursa olsun korunduğu “yüksek kaliteli” bir kahve için yeni bir santrifüj sistemi mevcuttur. Köpüğün kalınlığı ve kayganlığı sizi gerçekten şaşırtacaktır .Tek tuş kullanım kolaylığı da ayrıca bir avantajdır.

DeLonghi ESAM 5500

Bu makine test ettiğim en güzel makinelerden biri. Mükemmel bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra size ek olarak mükemmel kahveler hazırlamak için tasarlanmıştır.

Bu makine her gün evde kullandığım gündelik makinedir, çok güçlü, çok pahalı değil ve yeterince güzeldir.

Bu makineyi seçmemin en büyük nedeni bu, çok az bir fiyata alabilmenizin yanında eksiksiz bir makinedir. Süt köpüren bir ağızlığa ve çok fazla bilgi veren bir LCD ekrana sahiptir. 1,7 litrelik bir su haznesine sahiptir.

Çekilmiş kahve kullandığı gibi dahili öğütücüsü ile çekirdek kahve de kullanarak kahvenin kendine has aromasını kolayca yakalayabilirsiniz. On üç farklı öğütme sayısına sahiptir. Entegre edilmiş süt köpüklendiricisi vardır. Tek bir tuşa dokunma ile kapuçino yapma özelliği vardır.

Otomatik kahve hazne durulaması ve otomatik süt haznesi temizliği en büyük kullanım kolaylıklarındandır. Damlama tepsisi şayet dolarsa sizi uyarır. Ayrıca temizlik uyarısı da mevcuttur. Makineyi açık bırakmanızda hiçbir sakınca yoktur çünkü uyku modu vardır. Sökülebilir su haznesi ve sıcak su çıkışına sahip bir makinedir. Makinenin fincan ısıtıcısı vardır. İstediğiniz boy fincan için ayarlanabilir özelliği vardır. Piyasadaki fiyatına göre hemen hemen bir kahve makinesinde olması gereken tüm özellikler vardır.

Neden bir kahve makinesi almalı?

Bir kahve makinesi almak, çoğu durumda, paradan tasarruf etmenizi sağlar … Temel yatırım oldukça önemlidir ancak faydaları çoktur ve uzun vadede kazanırsınız. Ayrıca, kahve makinenizi nasıl seçeceğinizi biliyorsanız, zamanla dayanacak ve birkaç yıl boyunca size iyi bir kahve sunmaya devam edecek kaliteli bir model bulacak ve çok memnun kalacaksınız. Daha önce almadığınız günler için niçin bir kahve makinesi almadığınıza hayret edeceksiniz.

Farklı kahve makineleri

Piyasada satılan sayısız kahve makinesine rağmen, 4 çeşit kahve makinesini ayırt edebiliriz:

• Kırıcılı Makineler

• Filtre Kahve Makineleri

• Kapsül makineleri

• Espresso makineleri

Bu makineler genellikle en yüksek kalitede kahve ve espresso sunar. Aslında, bu makineler mağazalardan satın alabileceğiniz kahve çekirdekleri kullanırlar. En iyi kahveyi seçebilir ve makinenizin içinde entegre edilmiş öğütücüsü ile istediğiniz incelikte öğütülmüş olması içeceğin tüm aromalarını korur. Bu makineler genellikle satın almak için biraz daha pahalıdır (ancak bir pod makinesinden veya espressodan çok daha fazla değildir) ancak çok dayanıklıdır ve iyi performans sunarlar.

Burada test ettiğim altı farklı kahve makinesi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım. Burada bahsedilenler kulaktan duyma veya araştırma yaparak öğrenilmiş bilgiler değildir. Burada yazdıklarımın hepsi test edilmiş ve tercih size bırakılmıştır. Sonuç olarak makalemin başında da belirttiğim gibi birçok kahve makinesi en iyisidir. Yani birçok kahve makinesi en iyisidir. Yapacağınız araştırmalarda sizlere kolaylıklar ve bol kahveli günler dilerim.

Daha fazla bilgi edinin.