Elektrikli Süpürge Seçmek İçin Ürün Karşılaştırması

Elektrikli süpürge seçiminde size paranızın tam karşılığını almanız konusunda rehberlik etmek için bu sayfayı oluşturduk. İnternette ve piyasada elektrikli süpürge ile ilgili araştırma yaptığınız zaman gerçekten de kafanızı karıştıracak birçok marka, model ve fiyat ile karşılaşırsınız. Amacımız, sizi en iyi İnternet fiyatlarına yönlendirmek ve en güvenilir, kaliteli ve işinize en çok yarayacak elektrikli süpürgelerini bulmak ve bütçenize uygun hale getirmek için size en doğru ve ayrıntılı bir rehberlik yapmak ve sizler için karşılaştırmaları sağlamaktır. Öncelikle, pazarın en iyi satışına ilişkin karşılaştırmalı tablomuzu inceleyin, daha sonra sizi siteye yönlendirelim.

Torbalı ilk üç elektrikli süpürge: ucuz, orta sınıf ve yüksek kalite

En klasik ve kesin değer! Sıra dışı olmak istemiyorsanız ve eski elektrikli süpürge torbanız sizi hayal kırıklığına uğratmamışsa, kendini ispat etmiş bu modellerde kalabilirsiniz. En iyi torbalı elektrikli süpürgeler bize göre Miele elektrikli süpürgelerdir. Ortalamadan daha pahalıdırlar ancak işlerini çok iyi yaparlar. Daha sınırlı bir bütçeniz varsa, para için giriş seviyesi değeri sunan Dirt Devil veya Tristar modellerine düşünebilirsiniz.

• Daha fazla detay ve bilgiye sahip olmak için: Torbalı elektrikli süpürgelerin yayınlanmış tam kılavuzlarına bakınız.

• Ayrıca Miele ve Rowenta elektrikli süpürge modellerine bakınız.

Torbasız En İyi Üç Elektrikli Süpürge: Kullanım Rahatlığı İçin

Torbasız elektrikli süpürgelerde vakum torbası yerine yıkanabilir bir toz haznesi bulunur. En iyi torbasız vakumlar siklonik vakumlardır, ayrıca Dyson’ın sans-sac’a ek olarak bir filtre kullanmamalarına izin veren kinetik teknolojisi de vardır. Sarf malzemelerinin tüketim fiyatını sıfıra indirmenizi sağlayan Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro gibi filtresiz modeller de mevcuttur. Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro elektrik süpürgesi 1300W emiş gücüne sahip toz torbasız bir üründür. Toz kapasitesi 1,6 litre ve siklon filtreye sahiptir. 87db ses seviyesi ile oldukça gürültülü bir süpürge olmasının yanında aksesuar olarak türbin başlık, halı ve sert zeminler için süpürme başlığına sahiptir. Süpürgenin yapısı yatay ve park pozisyonu da yataydır. Otomatik kablo sarıcı özellikli bu süpürge sert zeminlerde oldukça kullanışlı olmasına rağmen enerji sınıfında oldukça düşük bir kritere sahiptir.

“Torbasız” teknolojisi, elektrikli süpürgenin çalışmasına, fiyatına ve gürültüsüne katkıda bulunabilecek iken daha fazla çöp muhafaza etme teknolojisini kapsamaz. Torbasız elektrikli süpürgeyi doğru seçmek için, haznenin kolay ve hijyenik olarak boşaldığını kontrol etmeniz ve bundan emin olmanız gerekir. Ayrıca siklonun işini iyi yaptığını ve tozu ileri itme eğiliminde olup olmadığını test tezgahlarımızda kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sağlık açısından size tavsiyemiz Anti-alerjik torbasız (HEPA filtre) elektrikli süpürgelere öncelik vermeniz olacaktır.

En İyi Üç Salon Tipi Süpürgesi

Elektrikli salon tipi süpürgeleri küçük alanlar, stüdyolar veya elektrikli süpürge olarak kullanım için mükemmeldir. Bu nedenle bu modeller kızaklı elektrikli süpürgelerinden daha esnek, daha hafif ve manevra iyi kabiliyetine sahiptir. Kablolu veya kablosuz, bir elektrikli salon tipi süpürgesi, küçük alanlar için olmadığı sürece hiçbir zaman geleneksel bir elektrikli süpürge kadar güçlü değildir. Elektrikli salon tipi süpürgeler küçük alanlar için genellikle büyük ölçüde yeterlidir.

En İyi İki Sessiz Vakumun Karşılaştırmalı Tablosu

H.KOENIG SLS890 Elektrikli Süpürge: Evinizde yaşayan dört ayaklı arkadaşlarınızın tüylerinden kolayca kurtulmak için dizayn edilmiş bu süpürge süper ötesi sessiz özelliği ile birlikte 2,5 litre toz kapasitesine sahiptir. Vakum gücü ile birlikte HEPA filtresi sayesinde hijyenik bir ortama sahip olacak ve ıslak kuru emiş yapabileceksiniz. Otomatik kablo sarıcı özelliğine sahip bu süpürge üç farklı başlık aksesuarı ile de işlerinizi kolaylaştırır. Kolay bir şekilde çıkarılabilen şeffaf toz haznesini anında boşaltabilir ve çok rahat bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz. Turbo fırçası sayesinde ev koltukları, halıları ve hatta araba koltuklarındaki tozları, tüyleri bile rahatlıkla süpürebilirsiniz. Aksesuar olarak size sunulan bir diğer ürün olan bakım fırçasını da evcil hayvanınızın üzerinde gönül rahatlığı içinde kullanabilirsiniz. Bakım fırçası özel olarak tasarlanmış ve tüylerin ortama dağılmasından önce hareket ederek temizliğinizi kolaylaştırır.

Rowenta RO7681EA toz torbası olmadan kendi gövdesinde kiri hapseden bir özelliğe sahiptir. En yüksek 750W vakum gücüne sahip bu elektrikli süpürge sadece kuru emiş yapmaktadır ki ıslak vakum yapılamamaktadır. 2,5 litre toz kapasitesine sahiptir. A sınıfı enerji tüketimi bu makinanın avantajları arasında gösterilebilir. 67db ses seviyesi onu oldukça sessiz kılmaktadır. Aksesuar olarak motorlu fırça başlık, turbo aparat, radyatör başlığı, halı ve sert zeminler için süpürme başlığı kutu içi olarak sizin kullanımınıza sunulmaktadır. Siklon filtre özelliğine sahip bu elektrikli süpürge metal bir boruya sahip olmasından dolayı bile tercih edilebilir. Hem süpürgenin yapısı hem de park pozisyonu yatay olarak tasarlanmıştır. Ayrıca otomatik kablo sarıcı özelliği de vardır.

Piyasadaki En İyi Elektrikli Süpürgeler Hangileridir?

En İyi Üç Sessiz Elektrikli Süpürge Karşılaştırması

Aynı zamanda “el tipi elektrik süpürgesi” veya şarjlı el süpürgesi olarak da bilinir. Mobilya ve araba koltuklarını temizlemek için tek tıklamayla kullanabileceğiniz küçük portatif bir elektrikli süpürgedir. Verilen aksesuarlara bağlı olarak, yükseklikleri temizlemek için kullanabilirsiniz: raflar, lambalar, avizeler, vantilatör ve tavan. Bu şarjlı elektrik süpürgesi normal bir süpürgeden daha küçük ve daha hafiftir.

1. Philips FC6148/01 MiniVac Şarjlı Süpürge torbasız bir üründür. Toz kapasitesi yarım litredir. Tam şarjlı iken durmaksızın çalışma süresi dokuz dakikadır. Maksimum vakum gücü 100W’dir ki bu güç boyutuna göre sahip olabileceği en iyi vakum gücüdür. İki aşamalı siklonik hareketli filtreleme sistemi vardır. Li-lon pil tipine sahip ve pil voltajı 10,8 volt’dur. Yumuşak tutma yeri ve şarj göstergesi bu ürünü diğer ürünlerin bir adım önüne geçirmektedir. Aksesuar olarak da Fırça başlığı, şarj yuvası ve aralık temizleme aparatına sahiptir.

2. Black&Decker Pv1420L Şarjlı Süpürge net 1,5 kg bir ağırlığa sahiptir. Toz torbasız olarak üretilen bu ürün sadece kuru vakum yapabilmektedir. Toz kapasitesi 0,440 litredir. 70db ses seviyesine sahip olan Black&Decker Pv1420L Şarjlı Süpürge katlanır tutma kolu, pil göstergesi, yıkanabilir filtre, uzatılabilen uç ve hareketli başlık özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Kutu içerisinde aksesuar olarak da çıkarılabilir fırçalı uç mevcuttur. Siklon filtereye sahip olan bu süpürge yatay park edilmektedir. Li-ion bataryaya sahip olan süpürge dört saat şarj süresi ve 14,4V pil voltajına sahiptir.

3. Moulinex MX232301 Extenso Şarjlı Elektrik Süpürgesi kablosuz el tipi kategorisinde yer almakta ve sadece kuru vakum yapmaktadır. Siklon olmayan klasik filtreye sahip bu ürün güç hız konumu birdir. Diğer şarjlı el süpürgelerinde bulunan batarya türünün tersine bu süpürgede NiMH bataryaya sahiptir. 3,6 voltaja sahip bu ürün 10 dakika çalışma süresi ile sınırlıdır. Bu sürenin sağlanabilmesi için de15 saat şarj edilmesi gerekmektedir. Şarj olarak da diğer kablosuz özellikli şarjlı elektrik süpürgeleri gibi değil fiş ve kablo ile şarj edilmektedir. 375 ml toz kapasitesine sahip olan Moulinex MX232301 Extenso Şarjlı Elektrik Süpürgesi entegre teleskopik başlığa sahiptir. Filtreleme olarak da sabit, kalıcı bir filtreye sahiptir. İlk şarjlı elektrikli ürün olarak düşünebileceğimiz bu ürün kullanım açısından oldukça pratik ve bütçenizi de fazla zorlamadan bir çırpıda alabileceğiniz bir üründür.

Elektrikli süpürge ve salon tipi süpürge işlevlerini birleştirmenize izin veren ikisi bir arada modeller de vardır. En iyi el tipi elektrikli süpürgeleri maksimum 100W’dadır. Bir el tipi elektrikli süpürgesi kullanışlıdır, en önemlisi daha ağır olan çöpleri (tahıl veya bezelye gibi) emmek ve bunu yapmak için harcadığı zamanı azaltmaktır. Karşılaşmak istemeyeceğiniz hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için Dyson’un ikisi bir arada fırçasız elektrikli süpürgeleri arasından seçim yapınız. Black & Decker el tipi elektrikli süpürgeleri de fena değil ve pahalı değildir.

Elektrikli süpürge tablo kılavuzuna bakmak için buraya tıklayınız.

Peki, Ya Buhar Elektrikli Süpürgeleri: Karşılaştırmalı Tablomuz

Buharlı temizleyici çok fonksiyonlu bir elektrikli süpürgesidir. Temelde buharla temizler ve aynı zamanda kiri emer. Mevcut modellerin çoğu ya buharlı temizleyicileri ya da basit elektrikli süpürgelerdir (buharsız). Buharlı bir elektrikli süpürgesinin avantajı zemini toz aldıktan sonra paspaslamak zorunda kalmamaktır. Ek olarak, kullanılan buhar sayesinde, deterjan kullanılmadan bakterileri öldürür. Buharlı temizleme elektrikli süpürgelerinin çoğu, su izlerini tutmak ve bırakmak zordur, ancak bu her zaman böyle değildir.

Piyasadaki en çok beğenilen elektrikli süpürge modelleri bulmak için elektrikli süpürgelerin buhar durumuna bakmanız gerekir! Cihazı tam anlamıyla korumak için elektrikli süpürgelere kireç önleyici buhar uygulayın. Uygulanan buhardan sonra süpürgenin kuruma süresi de önemli bir ölçüt olarak ön plana çıkmaktadır.

Buhar temizleyicileri özellikle fayans ve muşamba içindir. Bu tip bir elektrikli süpürgeyi fayans ve muşamba için tavsiye ettiğimiz kadar parke ve halı için önermeyiz.

Buharlı elektrikli süpürge veya buharlı paspas diye adlandırılan iki ürün hakkında sizlere bilgi vereceğim. Bunlardan birincisi hafif ve taşıması kolay, kullanımı basit ve bakterileri % 99,9’unu öldürebilen bir ürün: Vileda 146574. 400 ml toz kapasitesine sahip bu ürün başlığı sayesinde de mob olarak kullanılabilmektedir. İkinci ürün ise Rowenta RY7557WH Clean & Steam. 1700W güce sahip bu ürünün 400 ml toz haznesi ve 700 ml de su tankı kapasitesine sahiptir. Diğer ürünlere göre biraz daha ağır olan bu süpürgenin ses seviyesi de güçlü olmasından dolayı biraz yüksektir.

Robot süpürge bir engel ve vakum detektörüne sahiptir. Bu makine çok faydalıdır çünkü robot elektrikli süpürge çalışırken diğer işlerinizi halledebilirsiniz. Yalnızca en iyi donanımlı modeller (çok pahalı) engelleri önleyebilir, halıyı ve eşik çubuklarını hassas bir şekilde fark eder. En iyi robot elektrikli süpürgeleri çoğunlukla en yeni nesil iRobot Roomba ve Neato BotVac’dır, ancak Chuwi Life, H Koenig robotları veya Dirt Devil Spider gibi göze çarpan bazı ucuz robot süpürgeleri de vardır. Bir robot elektrikli süpürge seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli kriterler şunlardır:

• Elektrikli süpürge detektörünün, merdivenlerin tepesinden düşmeyecek şekildeki verimliliği,

• Engellerin yönetimi (arka kablolar, sandalye bacakları ve halılar),

• Otomatik yükleme istasyonu ve dolu çöp kutusu göstergesi,

• Büyük alanlar için metodik navigasyon (veya en azından bir toz detektörü) olarak sayılabilir.

Bir robot elektrikli süpürge edinmek istiyorsanız: bu konudaki kılavuzumuza bakın.

Elektrikli Süpürge Nasıl Seçilir: Altın Kurallar

Yapılacak ilk şey, herhangi bir yatırım için ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemektir. Ancak bu şekilde kendinizi karşılaştırmalı kılavuzum sayesinde piyasadaki birçok elektrikli süpürge modelleri arasından kolayca bulabilir ve seçebilirsiniz. Markaların bile kendi modelleri arasında farklılıkları vardır, bu yüzden en iyi elektrikli süpürgeden beklentinizin ne olduğuna karar vermeli ve tercihinizi o yönde yapmak oldukça önemlidir.

1. Eğer fiyatı değerlendiriyor ve bütçenizi zorluyorsanız, elektrikli süpürge seçimim Dirt Devil, H Koenig, Philips ve Rowenta markalarını incelemeniz ve bu markalar arasında arama yapmanızı öneririm. Rowenta elektrikli süpürgeler bütçe ayarlaması için en iyi fiyata sahip süpürgelerdir, Dirt Devil ise çok sınırlı bir bütçeye sahip olanlar için ideal bir seçim olacaktır.

2. Sizin için önemli olan, zamanla istediğinizi kaybetmeyen güçlü bir elektrikli süpürge ise, o zaman ihtiyacınız olan bir Dyson veya Miele’dir, ancak çok yüksek değerli fiyatlara hazırlanın ve bütçenizi ona göre ayarlayın.

3. Daha çok yönlü bir elektrikli süpürge arıyorsanız, otomobilinizin içini temizlemek, halıyı şampuanla yıkamak gibi istekleriniz olacak ise ve bu isteklerinizden taviz vermek istemiyorsanız o zaman Vax elektrikli süpürge seçimimi tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu Vax Akülü ve ikisi bir arada elektrikli süpürgeler gibi kolay erişilebilen kablosuz şarjlı elektrikli süpürgeler de kızak elektrikli süpürgelerine kıyasla çok yönlüdür. Ancak özellikle küçük alanlara veya elektrikli süpürgenin yapamayacağı işlerin yerini dolduran özelliklerinden dolayı tavsiye ederim, çünkü bu süpürgelerin mobilyaların altına erişim kanalları ve benzeri işlerde oldukça kullanışlıdır.

4. Bir atölye ya da iş için elektrikli süpürge arıyorsanız, bir Bosch elektrikli süpürgeye ya da bir Kärcher’a bakmanızı öneririm. Bosch elektrikli süpürgeleri, bazı Kärcher su ve toz temizleyicilere benzer şekilde elektrikli aletlere bağlanabilir.

5. Evde bir bebeğiniz veya işitme engelli kişi varsa, bunun yerine bir dizi sessiz elektrikli süpürge bulmaya çalışın. Yüksek düzeyde filtreleme özelliğine sahip torbasız bir elektrikli süpürge, evdeki sağlıklı havayı korumak için diğer süpürgelere göre daha da iyidir.

Güçlü Bir Elektrikli Süpürge Nasıl Seçilir?

Anlamsız ama yine de çok alakalı bir soru: daha güçlü bir elektrikli süpürgenin daha verimli olacağı umuduyla her zaman “en güçlü elektrikli süpürgeyi” arama eğilimindeyiz; ancak bu durum genellikle görüldüğü gibi değildir.

Güçlü Bir Elektrikli Süpürge Satın Almak: Karşılaşılan Problemler

1. Güçlü bir elektrikli süpürge mutlaka iyi bir elektrikli süpürge değildir. Bir elektrikli süpürgenin gücü iyi ölçülmezse, emme kafası özellikle halı üzerine zemine yapışma eğilimindedir ve sizin süpürme işinizi çok zorlaştıracaktır. Çünkü fırçayı zemine her sürüşünüzde özellikle halı temizliklerinde sizi zorlayacak ve süpürme işi sizin için bir işkence olacaktır.

2. Çok güçlü bir elektrikli süpürgede bir başka zorluk ise süpürgenin çıkarmış olduğu gürültü kirliliğidir. Elektrikli süpürge emme gücü ne kadar güçlü olursa çıkaracağı ses de aynı oranda yüksek olacaktır. Piyasada satılan nadir ve güçlü elektrikli süpürgeler var (aşağıda ilk üçe bakınız). Bu süpürgelerin sırrı: vakumlama gürültüsü “yutulmuş” gibidir ve daha ciddi hale gelir ki bu çok tercih sebebidir, çünkü oluşan gürültü özellikle motorda değil normalde gürültü yapan emme borusudur. Elektrikli süpürgenin vakum gücü ne kadar güçlü olur ise emme borusundan ses de aynı orantıda yüksek olacak, kulaklarınızı tırmalayacak ve sizi oldukça rahatsız edecektir.

3. Çok güçlü bir elektrikli süpürge diğer normal elektrikli süpürgelere göre daha fazla elektrik tüketir. Bu nedenle 1000W üzerindeki elektrik süpürgeleri C ila E enerji sınıfı ile etiketlenmiştir. Bazı elektrikli süpürge üretici firmaları bu sorunun çözümünü buldular ve hem güçlü hem de enerji verimli elektrikli süpürgeleri üreterek müşterilerinin memnuniyeti için piyasaya sundular. Bu, enerji sınıfı A’ya aitken 2200W’lık bir elektrikli süpürge işlevi gören Rowenta 750W elektrikli süpürgelerin durumundadır.

4. Çok güçlü bir vakum genellikle büyüktür ve kullanımı da haliyle çok kolay değildir. Ancak yine de kolayca saklanıp kullanılabilecek küçük ve hafif bir elektrikli süpürge bulabilirsiniz. Kompaktlık istiyorsanız, Miele Kompakt ürün yelpazesi arasında arama yaparak tercihinizi bu yönde yapmanızı tavsiye ederim.

Güçlü Bir Elektrikli Süpürge Satın Alma: Tavsiye Ve İpuçları

Güçlü bir elektrikli süpürge satın aldığınızda, kontrol edilmesi gereken ilk şey bir güç ayarlayıcının varlığıdır. Bu şekilde, emme kafası halıya yapıştığında güç seviyesini azaltabilirsiniz. Bazı modellerde otomatik güç seçenekleri bulunur.

Mevcut aksesuarlar ve işlevler de önemlidir, çünkü elektrikli süpürgenin performansı aynı zamanda uçların yapılandırmasına da bağlıdır: örneğin motorlu fırça, hayvan kıllarının halıya zarar vermeden temizlenmesine yardımcı olur. Hassas zeminlere zarar vermeyen parke gibi zeminlere yumuşak fırça faydalı olacağı düşünülmektedir. Nitekim, bir zemin döşeme fiyatı yüksek olabilir, bu sebpler temini daha kolay ve maliyetsiz olan fırça seçimi konusunda dikkatli olunmalıdır. Bir elektrikli süpürgede “Boost” ifadesini gördüğünüzde, elektrikli süpürgenin, gücü 800W’ı geçmese bile, sıkışmış kirlere karşı özellikle daha çok etkili olduğunu bilmeniz gerekir. Bu özellik, hayvan kılı ve inatçı lekeleri ayırmak için elektrikli süpürgenin gücünü bir anda arttırabilir. Bu, Miele Complete C3 Boost ürününde mevcuttur.

Miele Complete C3 Boost demişken özelliklerinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Bu elektrikli süpürge en yüksek 800W emiş gücüne ve 4,5 litre toz kapasitesine sahiptir. Sadece kuru emiş yapan bu süpürge torbalı bir üründür. Aksesuar olarak süpürge ile birlikte kenar-köşe ve döşemeler için süpürme başlıkları mevcuttur. Ses seviyesi 72db’dir. Otomatik kablo sarıcı özelliğinin yanında elektronik güç ayarı ledi, güç göstergesi ve toz torbası doluluk göstergesine sahiptir. A enerji sınıfı olan bu elektrikli süpürge dikey ve yatay olarak park edilebilmektedir.

Bir elektrikli süpürgenin fiyatını yükselten çoğu zaman yenilik olduğundan, güçlü bir elektrikli süpürge bulmak ve ucuza temin etmek mümkündür. Sonuç olarak, güçlü olmasa da gürültüsüz elektrikli süpürge bulmak mümkün değildir. Sessiz vakum seçimimde hala güçlü ve sessiz elektrikli süpürgeleri 68db’de bulabilirsiniz.

Web’deki En İyi Elektrikli Süpürge Satışlarının Karşılaştırmalı Çizelgesi

Bu tablo giriş seviyesinden en üst seviyeye kadar piyasadaki en popüler elektrikli süürgelerin bir karışımıdır. Bilgileri düzenli olarak güncelliyoruz ve BEST WEB TEKLİFLERİNİ bulmaya çalışıyoruz.

Sonuç

Herhangi bir elektrikli cihazda olduğu gibi, kalite bir elektrikli süpürgede olan bir arızayı gizleyebilir. En iyi elektrikli süpürgeyi bulmanın anahtarı güç, performans, kullanım ve dayanıklılık arasındaki dengeyi ölçmektir. Sessiz bir elektrikli süpürge arıyorsanız, aynı zamanda zemindeki gücünü ve performansını kontrol etmeniz de önemlidir. Gürültü vakumunun azaltılması, gerçekten de, süpürgelerin sersemletici gürültüsünden ilk sorumlu hava olduğu için emme seviyesinin azaltılmasını içerebilir. Benzer şekilde, güçlü bir vakum için enerji tüketimini, manevra kabiliyetini ve ses seviyesini kontrol ediniz. Elektrikli süpürge için 75db katlanabilir, ancak 80db’yi aştığında, 20 dakikalık kullanımdan sonra kulağı çok hızlı bir şekilde yorar. 80db’lik bir elektrikli süpürgenin pratikte garip bir şekilde sessiz olması hala mümkündür, çünkü gürültü cihazda absorbe edilmiş gibidir. Sağlanan aksesuar sayısına çok çabuk aldanmayın. Bazen bunlar sadece aletlerdir, çünkü sonunda her seferinde özellikle de uçların montajı ve sökülmesi zorsa aksesuarları değiştirmek zaman alır.

Mantıklı bir satın alma için sizi bu sitede türüne ve markaya göre kılavuzlarım üzerinden yardımcı olmak istiyor ve sizi buradan tercih yapmaya davet ediyorum. Ayrıca, pratikte neye değer verdiklerini değerlendirmek üzere, her bir ürün için bir makale hazırladık, böylece söz konusu elektrikli süpürgenin özelliklerini bilirseniz ürünü gönül rahatlığı ile bilerek satın alırsınız.